مقاله های آموزشی و علمی هوفا اسپرت

حرکات اصلاحی

حرکات اصلاحی درد کمر با خانم منیژه منصوری

عضلات کمر در اثرراه رفتن ، دویدن و بلند کردن اجسام سنگین فشار زیادی را تحمل می کنند و دچار گرفتگی یا کشیدگی و درنهایت دردناک می شوند.برای رفع درد کمر با تمرینات ورزشی ، ابتدا باید تشخیص دهیم که درد در اثر گرفتگی هست یا کشیدگی ؛در کلیپ ببینید درد شما از کدام علت است تا بتوان ان را برطرف کرد .
برای پیشگیری توصیه می شود :
*وزن خود را کنترل کنید و پایین نگه دارید.
*ورزش را در برنامه زندگی خود حتما داشته باشید.
*کفش مناسب بپوشید تا علاوه بربرداشتن بار از کمر ازاحتمال سقوط شما جلوگیری شود.
* قوز نکنید و اجسام سنگین بلند نکنید

ادامه مطلب »
مقاله علمی

نقش حیاتی تغذیه در دوران کرونا

شیوع ویروس کرونا دنیا را با چالش بزرگی روبرو کرد. این بیماری با سرعت انتشار بالا و درمان سخت و طولانی همراه بود. لذا متخصصان، پیشگیری از آن را بهترین راهکار معرفی کردند. در شرایط کنونی تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق اصلاح تغذیه در دوران کرونا، مصرف مکمل‌ها و برخی روشهای دیگر بهترین راه مقابله با کرونا است.

ادامه مطلب »
مقاله علمی

7 نکته و توصیه مهم سازمان بهداشت جهانی در مورد ویروس کرونا

ویروس کرونا (coronavirus) این روزها در سراسر جهان در حال تاختن است. کشورهای بیشماری از آسیا که زادگاه ویروس کووید-19 بوده تا آفریقا در چنبره این ویروس گرفتار شده اند. کرونا در حقیقت یک خانواده گسترده از ویروس هایی است که منجر به عفونت های تنفسی از یک سرماخوردگی ساده تا اپیدمی سارس می شوند که در سال 2003 شیوع پیدا کرد. و حالا کووید-19(COVID-19) جدیدترین عضو این خانواده با سرعت در حال گسترش است. با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع، جااینجاس توصیه های بهداشتی لازم را با شما در میان می گذارد.

ادامه مطلب »